Школска 2017/2018. година

 

УСПЕСИ НАШИХ УЧЕНИКА НА ТАКМИЧЕЊИМА
У ШКОЛСКОЈ 2017/2018. ГОДИНИ

 

СРПСКИ ЈЕЗИК И ЈЕЗИЧКА КУЛТУРА

  • Општинско такмичење
  1. Теодора Мијатовић 8/4 – освојила II место
  2. Тамара Антонић 5/3 – освојила II место
  3. Милица Станковић 6/2 – освојила III место
  • Градско такмичење
  1. Тамара Антонић 5/3- освојила III место
  2. Теодора Мијатовић 8/4- освојила III место

 

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

  • Општинско такмичење
  1. Марта Лужаић 7/3 – освојила III место
  • Градско такмичење
  1. Марта Лужаић 7/3 – освојила III место

 

ДРАМСКО СТВАРАЛАШТВО

  • Општинско такмичење

Ученици IV/1 одељења освојили су II место на Општинском такмичењу са представом „Пепељуга“.  Ученице Нина Полић и Кристина Ивковић освојиле су награду за најбољу женску улогу, а учитељица Миланка Гојковић добила је награду за адаптацију текста.

 

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

  • Општинско такмичење
  1. Јелена Кожовић 8/4 – освојила I место
  2. Александра Милић 8/1 – освојила III место
  • Градско такмичење
  1. Јелена Кожовић 8/4 – освојила III место и пласман на Републичко такмичење

 

ГЕОГРАФИЈА

  • Општинско такмичење
  1. Алекса Илић 8/3 – освојио I место
  2. Алекса Алексић7/2 –  освојио II место
  3. Петар Станковић7/4 –  освојио II место
  4. Лука Милошевић 7/2 –  освојио III место
  5. Владимир Живановић 7/3 –  освојио III место
  • Градско такмичење
  1. Алекса Илић 8/3 – освојио II место
  2. Алекса Алексић 7/2 – освојио III место
  3. Петар Станковић 7/4 – освојио III место

 

ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

  • Општинско такмичење
  1. Анастасија Ангелов 7/3 – освојила II место и пласман на Градско такмичење
  • Градско такмичење (роботика и интерфејс технологија)
  1. Јован Оклобџија 8/2 -освојио III место и пласман на Републичко такмичење

 

ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ

  • Општинско такмичење

На Општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“  екипа наше школе је освојила прво место. Екипу су чинили: Александра Пантовић 8/4, Немања Митровић 8/4, Алекса Савић 8/4, Марта Лужаић 7/3, Андрија Булатовић 5/1, Маша Младеновић 5/1, Нина Полић 4/1 и Лазар Гароња 4/1.
Пласирали су се на Градско такмичење.

У појединачном пласману, у старијој групи деце, Алекса Савић је освојио прво место, Марта Лужаић друго а Немања Митровић треће место. У млађој групи, друга је била Нина Полић, а трећа Маша Младеновић.

  • Градско такмичење

На Градском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“  екипа наше школе је освојила прво место.

У појединачном пласману:

  1. Александра Пантовић 8/4 – освојила I место
  2. Нина Полић 4/1 – освојила I место
  3. Тијана Лојаничић 5/3 – освојила III место
  4. Алекса Савић 8/4 – освојио III место

 

ВЕРОНАУКА

  • Градско такмичење

Наши ученици, Страхиња Поповић 8/1, Јована Бабовић 8/1 и Нађа Мрђић 6/3, освојили су I место на градском такмичењу из веронауке и као награду стекли право на свечани пријем код патријарха Српске православне цркве Иринеја и посету манастирима Жича и Студеница.

 

ЛИКОВНА КУЛТУРА

  • Дечја недеља
  1. Теодора Мијатовић 8/4 – освојила I место на Општинском такмичењу и I место на Градском такмичењу.
  2. Душан Кукавчић 5/2 – освојио I место на Општинском такмичењу.
  • Мали Пјер

На конкурсу за дечју карикатуру „Мали Пјер“ у организацији Пријатеља деце Звездаре, ученици наше школе Ања Момировић 7/3 и Петар Станковић 7/4, освојили су I место на Општинском такмичењу и пласирали се на Градско такмичење.

 

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

Одбојка

  • Општинско такмичење
  1. Девојчице 6. разред – освојиле III место
  2. Девојчице 8. разред – освојиле III место

Џудо

  • Градско такмичење
  1. Ивона Булатовић – освојила II место
  2. Урош Спасић 5/2 – освојио III место
  3. Анђела Раковић 7/2 – освојила III место
  4. Бојана Булатовић 8/2 – освојила III место
  • Републичко такмичење
  1. Анђела Раковић 7/2 – освојила III место

Кошарка

  • Општинско такмичење
  1. Дечаци 5. и 6. разред – освојили IV место
  2. Дечаци 7. и 8. разред – освојили IV место

 

Математичко такмичење „Мислиша“

У нашој школи је 8. марта 2018. године, у организацији Математичког  друштва „Архимедес“, одржано такмичење „Мислиша“. На такмичењу је учествовало 80 ученика од другог до седмог разреда.